blog-grid

Kuqezinjtë shkëputen të vetmuar në kreun e renditjes tabelare, pasi shënuan fitore 2:1 në transfertën me Rabotniçkin në Shkup. Në një ndeshje t...

blog-grid

Kuqezinjtë pas 15-të xhirove përforcojnë pozitën e parë në renditje pasi disfatës së Vardarit nga Rabotniçki i përgjigjen me fitore bindëse 5:0...

blog-grid

Shkëndija fiton 2:0 Pobedën në transfertë dhe zyrarisht shpallet kampione e vjeshtës. Kuqezinjtë menaxhuan shkëlqyeshëm takimin e xhiros së 16-të...

blog-grid

Shkëndija mundet në Tetovë me rezultat 1:0 nga Akademia Pandev në takimin e xhiros së 17-të në LPFM. Disfata e dytë sezonale ndal serinë prej shta...

blog-grid

Kuqezinjtë e mbyllin me stil gjysmëstinorin vjeshtor në LPFM, duke mundur me shifra të thella 3:0 Renovën. Super paraqitje e Valmir Nafiut që përve...

blog-grid

Shkëndija ka nisur me fitore 1:0 gjysmëstinorin pranveror. Një gol i Omar Imerit mjafton për tre pikë përballë Vardarit. Debutojnë me kuqezinjtë A...

blog-grid

Shkëndija ndalet me barazim 1:1 nga Makedonija Gj.P. në xhiron e 20-të në LPFM, por ruan distancën prej 8 pikëve para vendit të dytë që tashmë mb...

blog-grid

Shkëndija kthehet në rrugën e fitores pasi mundi me shifrat bindëse 3:0 Bellasicën në duelin e xhiros së 21 në LPFM, ndërsa Agim Ibraimi gjen goli...

blog-grid

Kuqezinjtë munden në duelin e xhiros së 22-të në LPFM pasi transferta me Shkupin përfundoi me shifrat 1:0. Në një ndeshje jo aq kualitative në nj...

blog-grid

Kuqezinjtë koleksionojnë fitoren e 15-të sezonale pasi mundën 1:0 Rabotniçkin në duelin e xhiros së 23-të në LPFM. Goli i dytë sezonal i Stenio J...