blog-grid

Shkëndija regjistron fitoren e dytë me rradhë në kampionat pasi mund 2:1 Shkupin në Çair në takimin e xhiros së katërt në Ligën e Parë të futb...

blog-grid

Kuqezinjtë koleksionojnë fitoren e tretë me rradhë në kampionat duke mundur me shifrat e larta 6:2 liderin e deri para kësaj xhiroje, Rabotniçkin. B...

blog-grid

Kuqezinjtë vazhdojnë serinë pozitive në Kratovë dhe LPFM, pasi fitojnë 2:1 duelin e xhiros së gjashtë me Sileksin. Në një ndeshje të kontrolluar...

blog-grid

Kuqezinjtë pësojnë disfatën e parë në sezonin e ri në LPFM pasi munden 2:0 nga Pobeda në takimin e xhiros së shtatë. Edhe pse skuadra dukej në m...

blog-grid

Kuqezinjtë ndalen me barazim pa gola përballë Akademia Pandevit në takimin e xhiros së tetë të Ligës së Parë të futbollit të Maqedonisë e luaj...

blog-grid

Shkëndija është ndalur me barazim 2:2 në derbin lokal me Renovën në xhiron e 9-të të Ligës së parë të futbollit të Maqedonisë. Në një ndesh...

blog-grid

Kuqezinjtë gjejnë vendin dhe kundërshtarin më të preferuar për të ndërprerë serinë prej tre  ndeshjeve pa fitore në kampionat. Shkëndija fiton...

blog-grid

Kuqezinjtë koleksionojnë fitoren e gjashtë sezonale duke mundur Makedonija Gj.P. me shifrat 5:1 në sfidën e vlefshme për xhiron e 11-të në LPFM. Sh...

blog-grid

Shkëndija vazhdon serinë pozitive në kampionat pasi koleksionon fitoren e tretë me rradhë, kësaj here duke triumfuar 2:0 në transfertën me Belasic...

blog-grid

Kuqezinjtë mundin 3:0 Shkupin dhe ngjithen në pozitën e parë të renditjes tabelare pas 13-të xhirove në Ligën e Parë të futbollit në vend. Me mu...