blog-grid

“Kuqezinjtë” me formacion të kombinuar fitojnë 0:2 Gostivarin dhe sigurojnë kualifikim në të tetën e finales së Kupës së Maqedonisë....

blog-grid

Shkëndija kuqezi kalon në fazën e rradhës të Kupës, por rrezikon shumë në një përballje që duhej të duket më e lehtë falë rezultatit 1:1 nga...

blog-grid

Shkëndija kthehet me barazim 1:1 nga transferta me Vardarin, duke marrë rezultat aktiv para ndeshjes kthyese çerekfinale më 7 mars në Tetovë. Ibraimi...

blog-grid

Kuqezinjtë “masakrojnë” Vardarin në takimin e kthimit të çerekfinales së Kupës duke e mundur 4:0 dhe me rezultat të përgjithshëm 5:1 ...

blog-grid

Kuqezinjtë barazojnë 1:1 me Renovën në takimin e parë të gjysmëfinales së Kupës së Maqedonisë. Stojanovski u dha epërsi miqve pas 12 minutave l...

blog-grid

Kuqezinjtë për herë të tretë me rradhë kualifikohen në finalen e Kupës së Maqedonisë. Shkëndija eliminon Renovën në gjysmëfinale, pasi pas br...

blog-grid

Kuqezinjtë fitojnë trofeun e Kupës për herë të dytë në tre vitet e fundit. Dy herë Musliu dhe një gol i Ibraimit sollën triumfin 3:0 në finalen...