blog-grid

Kuqezinjtë të shtunën në Tetovë presin FC Shkupin në takimin e xhiros së 31 në Ligën e Parë të futbollit të Maqedonisë. Elita e futbollit vend...

blog-grid

Pasdite me stil e Shkëndijës që performon në nivel të lartë në fitoren 5:1 kundër FC Shkupit. Tre gola të Omar Imerit dhe nga një realizim i Alim...

blog-grid

Mbrojtësi i përfaqësueses së shpresave të Kosovës firmos marrëveshje të re e cila e mban kuqezi deri në vitin 2023. KF Shkëndija vazhdon të mend...

blog-grid

Transferta e të shtunës me Rabotniçkin mund të mbyllë matematikisht garën për titullin e kampionit, me kusht që Shkëndija të fitojë, ndërsa Var...

blog-grid

Shkëndija për herë të tretë në histori shpallet kampione në elitën e futbollit të Maqedonisë. Triumfi 1:0 në transfertën me Rabotniçkin solli ...

blog-grid

Nuk shënon shpesh, por kontributi i tij në mesfushën e Shkëndijës është shumë me rëndësi. Ennur Totre gjen golin e tretë sezonal dhe realizimi n...

blog-grid

Me titullin e kampionit të siguruar xhiron e kaluar, kuqezinjtë të mërkurën në Tetovë presin Sileksin në takimin e javës së 33-të në Ligën e P...

blog-grid

Kuqezinjtë numërojnë mbrapsht deri në përfundim të kampionatit pasi fundjavën e kaluar mbyllën matematikisht garën për titullin e kampionit. Taki...

blog-grid

E diela sjell ndeshjet e xhiros së 34-t në LPFM kur Shkëndija tashmë kampione edhe e këtij sezoni përballet si mysafire në Koçani me Pobedën e rë...

blog-grid

Shkëndija kthehet me tre pikë nga Koçani ku mundi Pobedën me shifrat 4:1. Takimi i xhiros së 33-të vendosi përballë kampionin dhe skuadrën e vendi...