blog-grid

Zonja e parë e Komunës së Tetovës, Teuta Arifi dhe institucioni që ajo drejton duke vlerësuar lartë suksesin e Shkëndijës në Kupën e Maqedonisë...

blog-grid

Pas ndeshjes së fundit kampionale me Shkupin, skuadra është lëshuar në pushim të merituar ku do të qëndrojë deri më 3 qershor. Më 4 qershor nisi...

blog-grid

Kapiteni i Shkëndijës, Buba Hasani nuk do të jetë pjesë e përfaqësueses së Maqedonisë për dy ndeshjet kontrolluese me Azerbejxhanin dhe Iranin. M...

blog-grid

Portieri legjendar ka qëndruar të martën në ambientet e klubit, ku është pritur nga drejtuesit e Shkëndijës. Dosti ka uruar ekipin për triumfin n...

blog-grid

Koordinatori i KF Shkëndija, Festim Ademi të hënën ka kryer provimin e fundit për pajisje me UEFA Pro Liçencë. Ademi para komisionit të Qendrës p...

blog-grid

Emocionet për triumfin e Shkëndijës në Kupën e Maqedonisë akoma po vazhdojnë. Ndër urimet e shumta që i kanë arritur këto ditë z. Lazim Destani...

blog-grid

 Shkëlqejnë futbollistët e Shkëndijës në fitoren e madhe 0:2 të shpresave të Maqedonisë kundër Ukrainës në Kiev, në kuadër të eliminatoreve...

blog-grid

Shkëndija ka caktuar tre ndeshje kontrolluese për në fazën përgatitore që do të zhvillohet në Slloveni. Futbollistët ‘kuqezi’ shijojn...

blog-grid

Mbrojtësi i djathtë Mevlan Murati firmos kontratë të re dy vjeçare, duke u lidhur me qëndrim në klubin amë deri në verë të vitit 2018. Shkëndij...

blog-grid

Futbollistët ‘kuqezi’ sot kanë nisur zyrtarisht përgatitjet për pjesëmarrjen në kualifikimet e Liga Evropa. Ditët e para do të kalojnë me test...