blog-grid

11/07/2018 Z. Lazim Destani uron ekipin pë fitoren në Champions Kuqezinjtë të martën shënuan një faqe të re në historinë e klubit, duke regjistru...

blog-grid

Shkëndija B ka shënuar fitore 1:0 përballë Sileksit B në ndeshjen e xhiros së 10-të në Ligën e Parë të Maqedonisë për ekipet B. Një gol i buk...

blog-grid

Pas pauzës dy javore për shkak të ndeshjeve kontrolluese dhe kualifikuese të ekipeve përfaqësuese, në fundjavë rrikthehen detyrimet kampionale. Xhi...

blog-grid

Përfundojnë vuajtjet dhe endjet për të luajtur si vendas në stadiume të ndryshme në gjithë Maqedoninë, pasi që të dielën Shkëndija përballë ...

blog-grid

Faqja zyrtare www.kfshkendija.com ka pësuar ndryshime në dizajn dhe përmbajtje, gjithnjë në kërkim të standardeve të reja më të avansuara. Shkën...

blog-grid

Shkëndija len pas suksesin e fundjavës me Renovën, pasi për një moment përqendrimi duhet të kthehet ka Kupa e Maqedonisë, ku si në kampionat kërk...

blog-grid

MPB dhe FFM edhe një herë vendosin kundër tifozëve, duke ndaluar praninë e mbështetësve të Shkëndijës në Shkup, me arsyetim të rrezikut të inc...

blog-grid

Goli i barazimit nga Armend Alimi në minutën e 39-të ka egërsuar tifozët e Vardarit, të cilët nuk janë përmbajtur dhe kanë sulmuar fizikisht krye...

blog-grid

Incidenti i djeshëm në tribunën e stadiumit ‘Filipi II’ në Shkup ku u ndeshën Vardari dhe Shkëndija nuk është vetëm turpi i skenës sonë të ...

blog-grid

Pas ngjarjeve në lojën e fundit mes Vardarit dhe Shkëndijës, z.Lazim Destani sot vizitoi kryesinë e klubit në selinë e KF Shkëndija në Tetovë pë...

FACEBOOK