Strugani ishte pjesë e shpresave të Maqedonisë në ciklin e kaluar kualifikues, ndërsa kjo do jetë hera e parë që merr ftesë nga seleksionuesi i ri...

blog-grid

Mesfushori i Shkëndijës vazhdon të besojë se Shkëndija mund të kap titullin këtë sezon, megjithse vlerëson se edhe dalja në Evropë do të ishte ...

blog-grid

Futbollistët e Shkëndijës u përballën ndërmjet veti në një takim interesant që solli fitore 2:1 të skuadrës ‘kuqezi’ përballë ekipit ‘t...

blog-grid

Dinamo Tbilis, Ulisses FC dhe Akademia Pushkash janë kundërshtarët e Shkëndijës në kuadër të takimeve kontrolluese në përgatitjet në Slloveni.

blog-grid

Mbrojtësi 28 vjeçar vjen nga rradhët e Botafogos nga Brazili, ndërsa duhet të bind stafin teknik të Shkëndijës se është përforcim i duhur për r...

blog-grid

Shkëndija sjell dy përforcime në repartin e defanziv, duke kompletuar ekipin me të rikthyerin Sedat Berisha dhe brazilianin Carlinho Rech.

blog-grid

‘Kuqezinjtë’ në Ohër përballen me Mlladost C.D. në kërkim të vazhdimit të serisë së fitoreve dhe ruajtjes së pozitës së parë në renditje...

blog-grid

Shkëndija shkon në Shkup me respekt maksimal për Metalurgun edhe pse në ndeshjen e parë të 1/8 së finales së Kupës mori fitore 2:0. Trajneri Duro ...

blog-grid

KF Shkëndija njofton se nuk do të ketë udhëtim të organizuar të tifozëve për takimin e xhiros së 11-të, Vardari-Shkëndija. Kjo vjen pas mbledhje...

blog-grid

Shkëndija përballet të dielën me Vardarin në stadiumin ‘Filipi i Dytë’ Shkup në ndeshjen më interesante të xhiros së 11-të të Ligës së Pa...