Strugani ishte pjesë e shpresave të Maqedonisë në ciklin e kaluar kualifikues, ndërsa kjo do jetë hera e parë që merr ftesë nga seleksionuesi i ri...

blog-grid

Mesfushori i Shkëndijës vazhdon të besojë se Shkëndija mund të kap titullin këtë sezon, megjithse vlerëson se edhe dalja në Evropë do të ishte ...

blog-grid

Futbollistët e Shkëndijës u përballën ndërmjet veti në një takim interesant që solli fitore 2:1 të skuadrës ‘kuqezi’ përballë ekipit ‘t...

blog-grid

Dinamo Tbilis, Ulisses FC dhe Akademia Pushkash janë kundërshtarët e Shkëndijës në kuadër të takimeve kontrolluese në përgatitjet në Slloveni.

blog-grid

Shkëndija ka nisur me lojë bindëse dhe fitore sezonin e ri në Ligën e Parë të futbollit të Maqedonisë. ‘Kuqezinjtë’ fituan 3:1 përballë deb...

blog-grid

Skuadra e Zajazit nuk ka paraqitur pengesë serioze për Shkëndijën në 1/16 e finale së Kupës së Maqedonisë, pasi ‘kuqezinjtë’ me fitore 0:4 av...

blog-grid

Humbje në një takim që duhej fituar Shkëndija është mundur 1:3 nga Vardari në një takim ku skuadra vuajti në fillim, por u rrikthye në vazhdim dh...

blog-grid

Ibraimi dhe Demiri realizojnë në 10-të minutat e para duke i dhënë epërsi të sigurtë të Shkëndijës, që më pas administroi pa problem lojën dh...

blog-grid

Klasikë ‘kuqezi’ në stadiumin e qyteti në Gostivar. ‘Viktimë’ ishte Bregallnica që megjithë humbjen duhet të jetë e lumtur që në Shtip kt...

blog-grid

Mbrojtësi 28 vjeçar vjen nga rradhët e Botafogos nga Brazili, ndërsa duhet të bind stafin teknik të Shkëndijës se është përforcim i duhur për r...

FACEBOOK