blog-grid

Incidenti i djeshëm në tribunën e stadiumit ‘Filipi II’ në Shkup ku u ndeshën Vardari dhe Shkëndija nuk është vetëm turpi i skenës sonë të ...

blog-grid

Genti i Belgjikës është kundërshtar i rradhës i Shkëndijës në këtë rrugëtim fantastik të ‘kuqezinjëve’ në Liga Europe. Ndeshja e parë lu...

blog-grid

Demiri, Radeski, Murati dhe Bejtullai janë ftuar nga seleksionuesi i përfaqësueses U 21 të Maqedonisë për ndeshjet kualifikuese me Skocinë dhe Irlan...

blog-grid

Seleksionuesi i përfaqësueses U 21 të Maqedonisë Bllagoja Milevski do të kërkojë kualifikimin në Kampionatin Evropian për të rinjë me 4 anëtar...

blog-grid

Komisioni Diciplinorë i UEFA-së ka vendosur gjobë në vlerë prej 15 000 eurove për KF Shkëndija, për shkak të sjelljes së tifozëve në ndeshjen e...

blog-grid

Shkëndija të dielën në orën 14:30 përballet me Vëllazërimin e Kërçovës në një ndeshje kontrolluese ku dy ekipet do të kërkojnë të mbajnë ...

blog-grid

Shkëndija të shtunën në mëngjes është nisur drejt Sllovenisë ku periudhën në vijim do të zhvillojë fazën kryesore të përgatitjeve verore, nd...

blog-grid

Mbrojtësi 28 vjeçar shfaqet i entuziazmuar në prezantimin e tij si futbollist i ri i Shkëndijës, duke zbuluar se në mesin e shumë ofertave nuk ka me...

blog-grid

Dy lojtarët ofenziv të Shkëndijës janë gjetur sërish në listën e seleksionuesit të përfaqësueses së Maqedonisë, kësaj rradhe për kontrollues...

blog-grid

Mesfushori kuqezi është përfshirë në mesin e futbollistëve të përfaqësueses U 21 të Maqedonisë për sfidën eliminatore kundër Austrisë më 14...